SPESIFIKASI DRIVER ACER ASPIRE 1825PTZ
SPESIFIKASI ACER ASPIRE 1825PTZ
| Brand name | Acer |
| Item Weight | 3.18 Kg |
| Package Dimensions | 39 x 26.5 x 9.5 cm |
| Item model number | LX.PVF02.013 |
| Screen Size | 11.6 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Pentium |
| Processor Speed | 1.3 GHz |
| RAM Size | 3 GB |
| Hard Drive Size | 250 GB |
| Operating System | Windows 7 Home Premium |
| Average Battery Life (in hours) | 8 hours |
| Lithium Battery Energy Content | 47 watt_hours |
| Lithium Battery Packaging | Batteries packed with equipment |
| Lithium Battery Weight | 1 Grams |
DOWNLOAD DRIVER ACER ASPIRE 1825PTZ
3G MODULE DRIVER (HUAWEI)
3G MODULE DRIVER (ERICSSON)
OTHER DRIVER (G SENSOR)
WIRELESS LAN DRIVER (ATHEROS)
WIRELESS LAN DRIVER (INTEL)
